Fortis TARIM

HOMEROS

HOMEROS

 ARA ÇAPA,

Sıra arası yaylı bıçaklı çapa makinesi, sıraya ekili ( pancar, fasulye, ayçiçeği, mısır, soya, domates, fasulye, kavun ve karpuz v.b.) bitkilerin arasındaki yabancı otların yok edilmesi ve toprağın kabartılması için kullanılmasının yanında gübrenin toprağa daha iyi nüfus etmesini sağlayan bir makinedir. Bu işlemler sayesinde bitkileri gelişimi hızlanır.Çapa makinesinin sıra arası ayarlanabilir. Çapalama esnasında bitki koruma diskleri ( yıldız saçlar ) bitki küçükken üzerinin toprakla örtülmesini engeller. Bacak yapısı sayesinde taşlı arazilerde bile rahatlıkla kullanılabilir.  Çapalama yapılacak bitkinin büyüklüğüne göre her ünitenin toprak derinliği ayarı mümkündür. 
•    Her biri birbirinden bağımsız hareket eden üniteler sayesinde engebeli arazilerde işleme derinliğini muhafaza ederken makinenin sapma yapmasını ve hareket doğrultusunun bozulmasını engelleyen kılavuz diskleri eğimli arazilerde bile bitkiye zarar vermeden çapalama yapma imkanı sağlar.
•    İstenmeyen Ot ve bitki köklerini yok ettiği için bitkilerin daha hızlı gelişmesini sağlayarak hasat verimini artırır.
•    Ot ilacı kullanımı yerine organik ve toprağa zarar vermeyen bir çözüm sunar.
•    Bitkideki su kaybını azaltır ve gübrenin daha etkili absorbe edilmesini sağlar.
•    İşçilikten büyük ölçüde tasarruf sağlar.
•    Yüksek çalışma genişliği büyük arazilerde zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlar.
© 2023 Fortis TARIM Tüm Hakları Saklıdır.
katalog
Goble,Diskaro,Tarım makineleri